W pracy content managera jest bardzo ważne, by korzystać ze sprawdzonych narzędzi, które przyspieszają i ułatwiają tworzenie oraz publikowanie treści. Dzisiejszy wpis jest dla tych, których interesuje content marketing, narzędzia oraz nowe aplikacje przydatne w pracy w marketingu.

Content Marketing – narzędzia, które mogą znacznie Ci ułatwić pracę

Dzisiejszy wpis – Content Marketing – narzędzia, które warto poznać, ma na celu przedstawienie ciekawych narzędzi – aplikacji, które mogą znacznie ułatwić Ci pracę. Chcesz pisać szybciej, więcej i poprawniej? Sprawdź je koniecznie!

Content Marketing – narzędzia, które warto sprawdzić

#1 Language Tool

Jak dla nas, numer jeden wśród dostępnych korektorów online. Language Tool wychwyci wszystkie błędy, zarówno te gramatyczne, jak i stylistyczne i zaproponuje poprawki. Program obsługuje 27 języków, a jego obsługa jest bajecznie prosta. Wystarczy skopiować tekst do okienka korektora. W wersji darmowej można sprawdzić 20 000 zzs, co w zupełności wystarczy do sprawdzania poprawności publikowanych artykułów.

#2 Jasnopis

Jasnopis to aplikacja online, której zadaniem jest mierzenie zrozumiałości tekstów napisanych w języku polskim. Narzędzie to pozwala przeanalizować, które fragmenty tekstu mogą być zbyt trudne dla czytelników. Proponuje także poprawki. W pracy content marketingowca jest nieocenion!

#3 Penzu

Penzu to rodzaj wirtualnego notatnika, w którym można zapisywać przemyślenia, notatki, tematy artykułów i frazy kluczowe, dzięki niemu można wyrobić sobie dobry zwyczaj planowania i porządkowania pracy, zwłaszcza przy kilku projektach!

#4 Portent

Jeśli masz problem z tworzeniem ciekawych i przyciągających wzrok nagłówków, to narzędzie na pewno Ci się spodoba. Portent to aplikacja do generowania nagłówków, aplikacja obsługuje język angielski.

#5 Unsplash

Content marketing to nie tylko słowo pisane, to także obrazy! Darmowe grafiki i zdjęcia możesz pobrać z banku fotografii – Unsplash. Polecamy serdecznie tę bazę!

#6 Piktochart

Uwagę czytelników mogą przykuć także pomysłowe infografiki. Jak je stworzyć? Np. z pomocą darmowego narzędzia online – Piktochart. Program jest bardzo prosty w obsłudze, w darmowej wersji można przechowywać do 5 stworzonych infografik. Co ciekawe, z pomocą piktochart można tworzyć także slajdy do ważnych prezentacji, np. biznesowych!