Zastanawiasz się, czym jest Periscope? Służy on przede wszystkim do transmitowania filmów na żywo. Czy ma jakieś inne opcje i czy warto z niego korzystać?

Czym jest Periscope?

Jest to aplikacja, która pozwala nadawać na żywo obrazy widoczne z kamery naszego telefonu. Odbiorcy natomiast mogą je komentować na bieżąco. Ich komentarze widać na ekranie, więc mogą równie dobrze wdawać się ze sobą w dyskusję. Mogą też wyrazić swoje uwielbienie dla tego, co transmitujemy, wysyłając wirtualne serduszka. Największą zaletą tego programu jest to, że możemy trafić tu na naprawdę wartościowe treści. Dzięki tej aplikacji możemy zobaczyć, co się dzieje po drugiej stronie naszego globu.

Jak zacząć użytkowanie aplikacji?

Gdy już wiemy, czym jest Periscope i chcemy zacząć z niego korzystać, musimy najpierw założyć konto. Zrobimy to poprzez logowanie na Twitterze lub przez numer telefonu. Wybieramy swoją nazwę użytkownika. Od razu możemy też ustawić swój awatar.

Jak korzystać z Periscope?

Mamy do wyboru trzy sekcje: Home, Global i People. Pierwsza z nich to lista osób, które obserwujemy. Tu znajdziemy nagrania na żywo oraz te, które się już zakończyły (widoczne są w aplikacji przez 24 godziny). Wyświetlany jest też czas, który upłynął od zakończenia emisji. Dopóki nagranie jest dostępne, możemy je oglądać, ale niestety nie będziemy mogli dodawać już swoich komentarzy. Sekcja Global to lista wszystkich użytkowników, którzy w danej chwili tworzą transmisje. Obok tytułu widzimy informację o tym, ilu użytkowników ogląda ten materiał. W sekcji People znajdziemy natomiast listę użytkowników, którzy działają najbardziej aktywnie. Tylko od razu zaznaczamy, że “aktywnie”, nie znaczy wcale “ciekawie”! Aby dotrzeć do najbardziej interesujących treści musimy dogłębnie zbadać aplikację. Najlepiej zrobić to na liście globalnej, gdzie będziemy wyszukiwać interesujących nas tytułów.

Live streaming

Periscope ma prostą ideę. Wystarczy, że zainstalujemy go na swoim telefonie, uruchomimy, wpiszemy tytuł naszej transmisji i odbiorcy na całym świecie mogą nas oglądać. Aby zyskać jednak szerokie grono odbiorców, musimy zadbać, aby treści przez nas produkowane, były z całą pewnością ciekawe.

Wady i zalety aplikacji

Periscope nie jest z całą pewnością idealny. Brakuje mu możliwości przewijania powtórek, a na Androidzie nie ma jeszcze interaktywnej mapy w sekcji Global. Aplikacja staje się jednak coraz bardziej popularna i wciąga swoich użytkowników. Mamy nadzieję, że będziemy mogli ujrzeć w niej coraz lepsze jakościowo treści!