Microsoft zapowiedział nowość na klawiaturach, czyli dedykowany przycisk Office. Nowy przycisk ma powstać w miejscu klawisza menu podręcznego. Do czego będzie służyć? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Dedykowany przycisk Office na klawiaturze

Microsoft zapowiedział wprowadzenie nowego klawisza, pomiędzy przyciskami alt i ctrl. Prawdopodobnie zastąpi on nieużywany przez wielu użytkowników przycisk menu podręcznego.

W siedzibie giganta trwają testy nowych klawiatur. Jak zapowiada Microsoft, za pomocą klawisz będzie można szybko uruchamiać aplikacje biurowe Microsoft Office, takie jak Word, Excel, czy Powerpoint.

Jak będzie działał dedykowany przycisk Office? Po przytrzymaniu go w połączeniu z odpowiednią literą, np. O, W lub X użytkownik zyska szybko dostęp do odpowiedniego programu. W ten sposób będzie możliwe bardzo szybkie uruchamianie aplikacji biurowej i rozpoczęcie z nią pracy. Nowy przycisk ma więc pełnić funkcję podobną do klawisza FN, ale w kontekście aplikacji Microsoft Office.

Dedykowany przycisk Office – kompatybilność z Windows 10

Nowy przycisk Office będzie kompatybilny z najnowszą aktualizacją Windows 10. W praktyce oznacza to, że będzie mógł z niego skorzystać użytkownik, który zaktualizuje system do najnowszej wersji.

Mówi się także że przycisk może zastąpić inny klawisz, mianowicie przycisk Windows, który jest po prawej stronie klawiatury. W fazie testów sprawdzana jest także funkcja szybkiego udostępniania plików – użytkownik będzie mógł z niej skorzystać poprzez wciśnięcie przycisku Office i klawisza z literą S.

Nowe klawiatury są w fazie testów

W siedzibie Microsoft prowadzone są aktualnie testy i ankiety dotyczące nowych klawiatur. Uczestnicy ankiet zostali zapytani między innymi o to, czy chcieliby zobaczyć nowy przycisk dedykowany aplikacjom Office na laptopach.

Koncepcja stworzenia klawiszy Office Key jest stosunkowo świeża, pomysł powstał w 2019 roku. Czy zmiany się przyjmą? Kiedy zostaną wprowadzone w życie? Na razie tego nie wiadomo. Przycisk Office z pewnością ułatwiłby pracę wielu osobom pracującym na co dzień jako copywriter, pisarz czy marketingowiec. Wszystko wskazuje na to, że pomysł ten przypadnie do gustu użytkownikom pracującym na co dzień z popularnym pakietem biurowym, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone – tego na razie nie wiadomo.