Laptopy po leasingu to ciekawy sposób na zdobycie nowego sprzętu, zarówno na potrzeby indywidualne, jak do firmy. Rozwiązanie to jest opłacalne, ponieważ można dzięki niemu nabyć wysokiej jakości sprzęt, który jest w bardzo dobrym stanie technicznym, w bardzo atrakcyjnej cenie.

Laptopy po leasingu – dlaczego warto?

Laptopy po leasingu to dla wielu firm, które stawiają pierwsze kroki na rynku dobra opcja, by niedużym kosztem nabyć bardzo dobry jakościowo sprzęt. Sprzęt poleasingowy uznanych marek takich jak Lenovo, HP czy Dell można bowiem nabyć w 2-krotnie, a nawet 3 – krotnie niższych cenach. Jedyny mankament jest taki, że jest to sprzęt, który był używany.

Aby zwalczyć wątpliwości klientów, sklepy poleasingowe podkreślają, że oferowane przez nie laptopy są klasy A+ oraz posiadają krótki czas użytkowania. Wiele z nich służyło jako laptopy na wystawach i nie było nawet nigdy używanych, inne z kolei były eksploatowane tylko na poczet biznesowych zajęć, takich jak np. obróbka grafiki, dzięki czemu mają one bardzo wysokie parametry techniczne.

Firmy sprzedające sprzęt poleasingowy często odnawiają komputery fabrycznie, tak, by były one jak nowe i należycie się prezentowały. Ponieważ jest to produkt wysokiej jakości, a niektóre firmy oferują nawet kilkumiesięczną gwarancję, to dobra opcja zarówno dla klientów biznesowych, jak i prywatnych.

Laptopy po leasingu – ile kosztują?

Ceny laptopów po leasingu różnią się w zależności od ich parametrów technicznych. Jedno nie ulega wątpliwościom – są one o wiele niższe niż ceny tych samych modeli, które są fabrycznie nowe. Przykładowo, za biznesowej laptopa hp ProBook wyposażonego w procesor i5, dysk o pojemności 128 GB i pamięć RAM 4 GB zapłacimy około 600 – 700 złotych. Do ceny za komputer należy doliczyć jeszcze dopłaty za legalne oprogramowanie oraz najnowszy system operacyjny.

Nieco potężniejszy komputer dotykowy Dell posiadający procesor Core M5, 256 GB dysku SSD i 8GB pamięci DDR3 będzie nas kosztował około 2 – 3 razy więcej. Wciąż jednak będzie to cena niższa od ceny tego samego komputera w dniu jego premiery.

Laptop po leasingu to dobra opcja, o ile znamy się na parametrach technicznych komputerów i wiemy, czego dokładnie potrzebujemy. W takiej sytuacji zakup komputera, który jest po leasingu może się okazać bardzo trafioną decyzją. A Ty co sądzisz o sprzęcie po leasingu? Zachęcamy do dzielenia się opiniami w komentarzach!