Microsoft ogłosił, że od 14 stycznia użytkownicy Microsoft Windows 7 nie będą mogli już liczyć na wsparcie techniczne. Jednocześnie są oni głośno namawiani do zakupu Windows 10. Z czym to się wiąże w praktyce?

Z czym wiąże się brak wsparcia dla Windows 7?

Zapowiedziane przez giganta z Redmont zmiany oznaczają, że użytkownicy systemu operacyjnego Windows, którzy do tej pory korzystali z Microsoft Windows 7, nie będą już mogli korzystać z aplikacji Windows Update, która aktualizowała system. W rezultacie, w przypadku jakichkolwiek problemów, nie będą oni mogli liczyć na wsparcie techniczne. Istnieje także duże ryzyko, że ich komputery będą bardziej podatne na infekcje złośliwym oprogramowaniem.

Microsoft Windows 7 – czy będzie można nadal korzystać ze starych systemów operacyjnych?

Brak wsparcia dla Win7 nie oznacza, że nie można już korzystać z poczciwego Windows 7. Oznacza jedynie, że korzystanie z niezaktualizowanego systemu operacyjnego jest obarczone dużym ryzykiem utraty stabilności i bezpieczeństwa danych. Jak przenieść się na nowszą, stabilną i zawsze aktualną wersję Windows?

Microsoft Windows 7 – zmiana systemu na Win10

Zmiana systemu Windows na nowszy pociąga za sobą kilka konsekwencji. Jeszcze kilka lat temu było to możliwe za darmo, dziś, by zainstalować na komputerze legalny system Windows 10, musimy go zakupić.

Zakup nowego systemu operacyjnego to nie jedyny koszt związany z przesiadką z Windows 7 na Windows 10. Wielu użytkowników starych komputerów będzie musiało zmienić także sprzęt na nowszy, taki, który będzie w stanie spełnić wymagania techniczne Windows 10. Co na to miłośnicy Windows 7?

Posiadacze firmowych systemów Windows 7 będą mogli utrzymać stary system, o ile wykupią specjalną dodatkową licencję od Microsoft. Niestety nie dotyczy to użytkowników indywidualnych. Na szczęście dla nich też powstało pewne rozwiązanie…

Od momentu, gdy było wiadomo, że system operacyjny Win7 utraci wsparcie producenta, utworzyło się kilka mniej lub bardziej oficjalnych grupek – miłośników Windows 7, którzy własnym sumptem tworzą mikrołatki, by utrzymać ten system przy życiu. Takim ugrupowaniem jest np. 0patch. Czy proponowane przez 0patch rozwiązanie jest bezpieczne i rzeczywiście ma na celu wsparcie użytkowników Windows 7? Pozostawiamy to ocenie naszych czytelników!