Powszechnie uważa się, że aby zostać copywriterem, musimy posiadać jedynie komputer i edytor tekstu. Jest to jednak mylne stwierdzenie. W tym zawodzie potrzebujemy kilku narzędzi, dzięki którym ułatwimy i uprzyjemnimy swoją pracę. Przedstawiamy najlepsze narzędzia na copywriterów!

Najlepsze narzędzia dla copywriterów

Oto najlepsze narzędzia dla copywriterów, które ułatwią Ci prace:

Edytor tekstu

Z całą pewnością jest to najważniejszy element naszej pracy. Musimy wybrać program, który sprosta naszym wymaganiom i dopasuje się do naszych preferencji. Do wyboru mamy wiele popularnych rozwiązań. Najbardziej znanym jest oczywiście Microsoft Word, który ma wiele przydatnych opcji oraz jest stosunkowo prosty w obsłudze. Niestety, jego licencja trochę kosztuje, a to może odstraszać. Jeżeli nie chcemy wydawać dużej ilości pieniędzy możemy zdecydować się chociażby na OpenOffice lub LibreOffice. Pierwsza opcja jest nieco uboższą wersją Worda, druga natomiast ma więcej funkcji od niego. Każdy program ma jednak swoje plusy i minusy, więc warto poeksperymentować!

Program, który ochroni nas przed plagiatem

Kiedy korzystamy z wielu źródeł możemy nieumyślnie napisać kilka zdań, które będą bardzo podobne lub nawet takie same do tekstów, którymi się posiłkowaliśmy. Musimy na to uważać, ale niestety, nikt z nas nie jest nieomylny. Takie wpadki mogą zdarzyć się nawet najlepszym. Dlatego powinniśmy skorzystać z narzędzi, tj. Plagiator czy Copyscape.

Aby uniknąć literówek

Pisząc dużo i często bez problemu możemy nadmiernie używać jakiegoś słowa, czy popełnić kilka literówek. Dobrze jest wtedy skorzystać z programów tj. WordCounter, Jasnopis, czy Zeckerka. Pierwszy z nich wyłapuje podobnie brzmiące słowa, wiele błędów niestety nie zauważa. Jasopis sprawdza poziom czytelności naszego tekstu, natomiast Zeckerka potrafi automatycznie błędy poprawić. Nie usuwa jednak błędów ortograficznych, czy literówek, jedynie pozbędzie się niepotrzebnych spacji i poprzesuwa spójniki i przyimki do następnego wiersza.

Zwieńczenie tekstu grafiką

Dobry artykuł wymaga oprawy graficznej. Nie powinniśmy korzystać z wyszukiwarki Google, gdyż możemy mieć później problemy związane z prawami autorskimi. Dlatego potrzebne nam będą inne strony oferujące grafiki. Są to np. Pixabay czy Picjumbo. Pierwsza opcja jest dostępna po polsku i bezpłatnie! Gdy chcemy stworzyć własny projekt graficzny, a nie posiadamy Photoshopa, możemy wykorzystać programy tj. Canva, Pixlr, czy Pablo.

Narzędzia dla copywriterów są bardzo ważne. Nie są idealne, to fakt, ale z całą pewnością ułatwią naszą pracę Warto je wypróbować i wybrać swoje ulubione.