Facebook od dawna już pracował nad własną kryptowalutą. Wygląda na to, że pomysł ten ma się w końcu ziścić. Jak będzie wyglądać nowa waluta Facebooka? Co o niej wiadomo? Sprawdzicie to w dzisiejszym artykule!

Nowa waluta Facebooka – kiedy można się spodziewać zmian?

O nowej walucie Facebooka plotkowano już od dawna. Pracownicy największego portalu społecznego przyznali w końcu, że zamierzają „odnieść sukces tam, gdzie nie udało się to Bitcoinom”. Co to oznacza? Totalną rewolucję dla płatności internetowych!

Libra, bo tak nazywa się nowa waluta Facebooka, prawdopodobnie będzie funkcjonować w przeciągu najbliższego roku. Obecnie nad jej wprowadzeniem pracuje ponad 50 informatyków. O FacebookCoin trąbi New York Times, któremu udało się dotrzeć do kilku anonimowych osób ze środowiska Facebook. Podobno nad projektem kryptowaluty pracuje starannie dobrany zespół, a biuro mieści się w tajnej i ukrytej lokalizacji.

Nowa waluta Facebooka – gdzie zapłacimy Librą?

Jak podaje Wirtualna Polska, plotki o nowej kryptowalucie potwierdził sam Mark Zuckerberg. Projekt ma powstawać we współpracy z takimi firmami jak MasterCard, Visa, PayPal, czy PayU.

Aby możliwe było korzystanie z kryptowaluty Facebook, wdrożona zostanie specjalna usługa – Caibra. Początkowo korzystanie z niej ma być w pełni darmowe, z czasem za korzystanie z tej nowoczesnej usługi będą pobierane opłaty. Wirtualny portfel ma być dostępny w aplikacji WhatsApp, możliwe, że pojawi się także w aplikacji Messenger oraz Instagram.

Co jeszcze wiemy o nowej kryptowalucie?

Aplikacja Calibra będzie podobno niezależna od Facebooka i będzie umożliwiała płacenia bieżących rachunków, a także korzystanie z transportu publicznego i opłacanie zakupów. Aby była ona bezpieczna dla użytkowników, system będzie działał w oparciu o technologię blockchain. Nieuczciwemu korzystaniu z aplikacji (np. wydawaniu kryptowaluty na nielegalne przedmioty) ma zapobiegać specjalnie powołany zespół ekspertów.

Kryptowaluta Libra ma zostać wprowadzona na rynek w roku 2020. Liczba członków organizacji, która chce powołać do życia kryptowalutę, wynosi obecnie 28 firm, Zuckenberg nie ukrywa, że ma nadzieję na współpracę ze 100 różnymi jednostkami. Co sądzicie o tym pomyśle? Mielibyście zaufanie do takich form płatności?