Ludzkość od zawsze pragnęła poznać tajemnice przyszłości. Jak postąpić, kogo posłuchać, co wybrać — to tylko niektóre z frapujących nas pytań. Więc patrzymy w kryształowe kule, odczytujemy linie papilarne, ruchy planet i tłumaczymy sny — sposobów jest wiele. Jednak kartomancja, wydaje się być tym najpopularniejszym. Na czym polega sztuka układania i wróżenia z tarota?

Czym jest tarot?

Tarot to nic innego jak talia kart przeznaczona właśnie do wróżenia. Składa się z 78 sztuk, w skład czego wchodzą 22 karty Wielkich Arkanów i 56 Małych. Każdy rysunek, kolor czy liczba, mają specjalne znaczenie. Wyłożone razem, nabierają jednak zupełnie innego, nawzajem na siebie oddziałując. Sztuka kartomancji to sztuka nie tylko wyłożenia, ale również, prawidłowego odczytania tarota. Co prawda, istnieją poradniki i opisy znaczeń poszczególnych kart czy układów, jednak to właśnie od intuicji wróżącego zależy, czy wróżba zawarta w tarocie zostanie prawidłowo przekazana.

Wróżenie z tarota — dla kogo?

Karty tarota, o ile wyłożone w odpowiedni sposób, przedstawiają teraźniejszość, przyszłość, a nawet przeszłość. Tarot ułatwia podejmowanie decyzji, mówi o otaczających nas ludziach, o problemach i sukcesach. Podpowiada w miłości, finansach, pracy i wielu innych kwestiach. Sprawdza się zatem najlepiej, w chwilach zagubienia i bezsilności, pomagając podjąć decyzję. Pamiętaj, żeby w czasie sesji, zadawać pytania otwarte i mocno się na nich koncentrować.

Tarot — obrzędy

Korzystanie z kart tarota wymaga wielu specjalnych obrzędów, pozwalających zintegrować się wróżącemu z talią i prawidłowo odczytać postawione karty. Przede wszystkim, miejsce wróżenia powinno być miejscem spokojnym, najlepiej z dala od okien, które wpuszczając słońce, pozbawiłyby tarota energii. Ponadto, talia musi być trzymana w specjalnym woreczku i najlepiej w drewnianej skrzynce. Talie należy też oczyścić z energii w dymie lub ogniu białej świecy. Jeśli chodzi o samego wróżącego, musi to być człowiek z „czystym umysłem”, czyli takim, którego nie zaprzątają kłopoty, mogące wpłynąć na odczytanie kart. Choć ostatecznie, ile wróżek, tyle zasad. Najważniejsze jest jednak, aby z talią obchodzić się z należytymi szacunkiem.

Z czego wynika zła sława tarota?

Tarot, choć niosący odpowiedzi na nurtujące nas pytania, bywa przedmiotem strachu. Jest to prawdopodobnie spowodowane obawą przed usłyszeniem niedogodnej informacji. A być może po prostu, przed poznaniem tajemnic przyszłości? Czasem lepiej nie wiedzieć co nas czeka. Bywa również, że karty są nieprecyzyjne, albo nie odnoszą się konkretnie do naszego pytania, być może to sprawiło, że wiele osób im nie ufa, zwłaszcza, że w tarocie często ciężko doszukać się konkretnego czasu. Wróżba ta ma jednak za zadanie, wskazanie możliwości i to do nas samych należy decyzja, jak posłużymy się zdobytymi wskazówkami.

Zobacz także znaczenie kart Tarota online.