WordPress rozpanoszył się na dobre, nie tylko wśród blogerów, ale i także w środowisku twórców stron internetowych. Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że ten CMS jest taki popularny? Sprawdzamy to na blogu infoternet.com.pl!

WordPress – co to takiego i dlaczego właśnie z tej platformy warto skorzystać?

WordPress to platforma, która zdominowała już ponad 70% rynku systemów CMS na całym świecie. Ten unikatowy system zarządzania treścią jest łatwy w obsłudze, możliwy do spersonalizowania zgodnie z potrzebami oraz… darmowy.

Inne zalety, które przesądziły o popularności tej platformy, to:

  • łatwe pozycjonowanie strony,
  • duża ilość przydatnych wtyczek,
  • możliwość stworzenia funkcjonalnego sklepu internetowego,
  • dużo estetycznych szablonów do wyboru,
  • ogromna społeczność i wsparcie techniczne dla użytkowników platformy.

Jak zainstalować WordPress?

Instalacja tego systemu CMS jest bajecznie prosta – wystarczy pobrać pliki instalacyjne platformy, a następnie rozpakować w dowolnym miejscu na dysku twardym. Następnie należy wrzucić wypakowane pliki na serwer, na którym będzie się znajdować strona internetowa.

Kolejny krok to konfiguracja domeny, a następnie, po połączeniu się z bazą danych i wprowadzeniu wymaganych danych (tytuł strony, nazwa użytkownika, hasło) możemy zainstalować platformę WordPress i przystąpić do pracy!

Do czego służą wtyczki?

Jednym z aspektów, które są szczególnie warte uwagi, jeśli chodzi o WordPress, są wtyczki. To rozszerzenia, które umożliwiają nam stworzenie dokładnie takiej strony, jaką sobie wymarzyliśmy! Dzięki nim zarządzanie stroną jest o wiele prostsze, jej wygląd jest estetyczny, a pozycjonowanie łatwe.

Wtyczki mogą zwiększać bezpieczeństwo, np. poprzez ciągłe monitorowanie ruchu na stronie, a także dostarczać cennych z punktu widzenia marketingu informacji o tym, kto nas odwiedza. Kluczem do ich efektywnego wykorzystania jest wiedza i doświadczenie!

Jeśli nie czujesz się mocny w tworzeniu stron za pomocą WordPress, pamiętaj, że zawsze możesz zlecić to zadanie specjalistom. Dobrym przykładem jest siriuspro.pl. To firma z wieloletnim doświadczeniem z zakresu marketingu internetowego. Powierzenie działań związanych z witryną profesjonalistom może wpłynąć bardzo efektywnie na funkcjonowanie Twojego biznesu i przyspieszyć jego rozwój!